Imagine Cup 2009

Dodane: 12 sierpnia 2009 przez Maria

W lipcu w Kairze odbyła się kolejna edycja Microsoftowego Imagine Cup 2009. Polacy również stanęli na podium!

technology_posterenvironment_poster

Imagine Cup to konkurs dla studentów zachęcający do rozwiązywania różnego rodzaju problemów. W konkursie zarejestrowanych było 300.000 studentów pochodzących ze 142 krajów, co wskazuje na olbrzymi wzrost popularności od 2003 roku kiedy to studentów zarejestrowanych było 1000 ( z 25 krajów). W tym roku studenci konkurowali w dziewięciu kategoriach:
Software Design, Embedded Development, Game Development, IT Challenge, Robotics & Algorithm, MashUp,
Photography, Short Film i Design. Polska drużyna Monastery of Innovations zajeła drugie miejsce w kategorii MashUp. Również drugie miejsce za interoperacyjność zdobył zespół FTeams. Nagrodę Pierwszej Damy Egiptu otrzymał zespół kAMUflage.

Monastery of Innovations – to tak naprawde jedna osoba – Karol Kaczmarek student Politechniki Poznańskiej. Karol otrzymał nagrodę za HospFinder czyli usługę pozwalającą odnaleźć szpital. O co dokładnie chodzi w HospFinder opowie sam Karol:

FTeamS stworzony został przez studentów Politechniki Łódzkiej. Zespół otrzymał nagrodę za projekt eduko, który umożliwia i ułatwia naukę w mniej rozwiniętych częściach globu. Wykorzystując nowe technologie i tanie sposoby komunikacji system ma umożliwić nauczycielom dotarcie do uczniów którzy mieszkają w odległych miejscach.

kAMUflage to ekpia z Poznania. Projekt kAMUflage to platforma learningowa dla dzieci niewidomych wspomagajaca naukę brailla za pomocą dźwięków. Dzieci mogą nie chcieć uczyć się brailla ale chętnie poznają świat dźwięków i muzyki.

Tramubration
Tramubration

Jak widać Polakom dobrze się wiedzie – miejmy nadzieję że w przyszłości projekty te zaprocentują produktami oferowanymi na rynku i być może nowymi firmami z innowacyjnym podejściem.

Warto jeszcze wspomnieć że w 2010 roku konkurs odbędzie sie w Polsce!

logo

Więcej o konkursie i wynikach można przeczytać tutaj.

Poczytaj o innych rzeczach:

Odpowiedz

InnoGenerator.pl on Facebook

POWIĄZANE STRONY