Uwolnić myszkę (z laptopa), czyli projekt Free Mouse

Dodane: 12 października 2009 przez Tomasz

Drodzy użytkownicy laptopów – odzyskujemy mysz! Powstała myszka (touchpad), który można wyjąć z laptopa i stosować jak zwykłą mysz komputerową.

Nareszcie, chciałoby się rzec. Ileż to razy udawaliśmy, że lubimy się posługiwać touchpadem? Ileż to razy zastanawialiśmy: „ach, gdybym miał ze sobą myszkę!”? I dlaczego dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł, by taką myszkę, jaką lubimy i nieraz podłączamy do laptopa – umieścić w miejscu touchpada? Ponieważ taka jest właśnie innowacja – niby oczywista, a dostępna nielicznym.

www.coroflot.com

Free Mouse -w i poza laptopem

Innowacja Free Mouse będzie na szczęście dostępna nam wszystkim dzięki Koreańczykowi o nazwisku: Taewan Kim. Wymyślił on rzecz niby banalną, a jakże przez nas pożądaną: wyjmowalny touchpad. Taki, który niesiemy w laptopie na miejscu standardowego touchpada. Gdy jednak zasiądziemy do pracy, zawsze możemy go wyjąć z obudowy i pracować nim tak, jak lubimy – czyli „myszkopodobnie”. Praktyczne, czyż nie?

www.coroflot.com

Free Mouse Scroll

Z rozwiązania będą zadowoleni raczej wszyscy. Od fanów gier komputerowych, na których nie sposób grać touchpadem, bo użytkowników biurowych, którzy w każdym miejscu będą mogli szybciej i dokładniej poruszać się po arkuszach kalkulacyjnych, prezentacjach i innych dokumentach.

To jednak nie wszystko. Free Mouse spełnia funkcję nie tylko myszki, ale także bezprzewodowego pilota. Po jego wyjęciu można wykonywać szereg funkcji, które zostały ujęte w postaci ikon na myszce, takich jak poczta, muzyka, film itp. Przewidziano nawet blokadę na wypadek, gdyby ktoś chciał schować myszkę do kieszeni podczas prezentacji i nie chciał jej użyć (czytaj: nie chciał, by była użyta przez kieszeń ). Świadczy to o tym, że projektant nie osiadł na laurach „świetnego pomysłu”, ale dokładnie go dopracował, by wersja „1.0″ spełniała wymagania klientów i ich przykro nie zaskakiwała.

Free Mouse jako zdalny pilot

Free Mouse icons

Pod względem innowacyjności projekt otrzymuje piątkę w koronie (takie oceny mogliśmy dawno dawno temu otrzymać od mojej niezastąpionej polonistki;). Jest pomysłowy, oryginalny, dobrze wykończony i użyteczny. Oby został wdrożony do produkcji przez producentów laptopów.

Posłowie: ciekawe, czy pomysłodawca zwijanego laptopa, o którym pisała Maria, wespół z pomysłodawcą Free Mouse wygenerują jakiś wspólny rollowany projekt. Potrzeba nasuwa się sama: trzeba zwinąć teraz myszkę.

źródło: www.coroflot.com

Poczytaj o innych rzeczach:

Odpowiedz

InnoGenerator.pl on Facebook

POWIĄZANE STRONY