Kategoria | Inności

AirMouse – czy będzie rewolucja?

Dodane: 29 stycznia 2010 przez Maria

Wygląda trochę jak z filmu SF, z drugiej strony jest zaskakująco intuicyjna – bo jeśli chcę wskazać coś na ekranie, to dlaczego nie mogę zrobić tego palcem? (no może dlatego że to podobno niegrzeczne;)). AirMouse – myszka jak na dłoni.
Firma Deanmark stworzyła technologię, która naprawdę umożliwia dopasowanie myszki do użytkownika. To krok dalej od bezprzewodowych wskaźników.

Myszka (ta nazwa przestaje być adekwatna), którą zakłada się jak rękawiczkę, może być dopasowana do rozmiaru dłoni. Można wybrać jej kolorystykę,  a jej czas pracy dochodzi do 1 tygodnia bez doładowania (wg producenta).

Najważniejsze jest to, że takie umiejscowienie tego najczęściej używanego narzędzia podczas pracy z komputerem (oprócz klawiatury), pozwala rzeczywiście wskazywać to, co chcemy pokazać. Myszka staję się integralną częścią naszej komunikacji niewerbalnej i bez problemu można pisać tekst nie ściągając rękawiczki z dłoni.

Według the design blog AirMouse będzie dostępna pod koniec roku za 129 dolarów – ciekawe kiedy i za ile będzie oferowana w Polsce.

źródła:

The design blog

The AirMouse Homepage

Poczytaj o innych rzeczach:

Odpowiedz

InnoGenerator.pl on Facebook

POWIĄZANE STRONY