Kategoria | LOL :)

Wszystkomająca kołyska od Chaplina

Dodane: 10 stycznia 2010 przez Tomasz

Jest podwieszona na suficie. Ma ergonomiczny kształt, który dostosowuje się do położenia ciała dziecka. Utrzymuje butelkę do karmienia, by rodzic miał wolne ręce. A została wymyślona w… 1921 roku przez samego sir Charlesa Chaplina!

Niedawno miałem okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym: muzykę do filmu Charliego Chaplina „The Kid” („Brzdąc”) wyświetlanego w filharmonii grała na żywo orkiestra pod batutą Franka Strobla. Ten doskonały pomysł łączący film z brzmieniem klasycznej orkiestry jest od kilku lat promowany przez niemieckiego dyrygenta i sprzedaje się doskonale (zostały sprzedane wszystkie miejsca, nawet te stojące).

Nie chcę opisywać tutaj emocji i katharsis, którego zaznałem uczestnicząc w tej Sztuce. Zwróciła jednak moją uwagę pomysłowa kołyska z filmu Chaplina. Oczywiście reżyser (i aktor w jednym) umieścił ją w filmie jako żart, który dowodzi geniuszu jego kreatywności. Nie bójmy się jednak naszej wyobraźni i pomyślmy, o ile łatwiejsze byłoby życie rodziców karmiących butelką, gdyby tej butelki nie trzeba było dziecku trzymać!

The Kid, Charles Chaplin

Na marginesie tego krótkiego „LOL” artykułu dodam, że współcześnie nieco zbliżone rozwiązania również są stosowane w niektórych kołyskach – podwieszona pod sufitem, swobodnie „dyndająca”, z różnorodnych materiałów. Trzeba jednak podkreślić, że brak w nich tej niezwykłej samodokarmiającej butelki.

źródło: www.naturalkids.plźródło: bujane.pl

Innowatorzy – do dzieła. Gotowy pomysł na produkt serwuje Wam sam sir Charles Chaplin – i to 89 lat temu!

Posłowie: całą scenę z filmu można znaleźć w około piątej minucie poniższego fragmentu The Kid:

Poczytaj o innych rzeczach:

Odpowiedz

InnoGenerator.pl on Facebook

POWIĄZANE STRONY