Kategoria | Inności

"Żeby coś wynaleźć, wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu"

Dodane: 08 maja 2010 przez Maria

To słowa Thomas’a Alva Edisona. Nagroda jego imienia w edycji 2010 została już rozdana. Jest kilka ciekawostek którym warto się przyjrzeć.

Rozdano nagrody w kategoriach Technologie, Elektronika i Komputery, Nauka i Medycyna, Dobra konsumenckie, Media i wiele innych. W sumie przyznano kilkadziesiąc złotych, srebrnych i brązowych medali. Mi spodobalo się kilka produktów i rozwiązań. Przykładowe prezentuję poniżej.

MicroCHIPS’ Illume™ Continuous Glucose Management System

Mikroczipy oparte na technologii oryginalnie rozwijanej przez MIT, a zbudowane przez firmę MicroChip pozwalają na ciągły monitoring poziomu glukozy. Bezprzewodowe urządzenie pozwala na zbieranie danych i przesyłanie ich w czasie rzeczywistym do pacjenta lub/i jego opiekuna łącznie z wysyłaniem informacji alarmowej w przypadku, gdy stan pacjenta pogarsza się.

MicroCHIPS implant

Prima Bottled Water Packaging,

Firma Prima Bottled Water otrzymała nagrodę za butelkę ulegającą degradacji w ciągu zaledwie 30 dni. Taki wynalazek musi zmienić podejście producentów do stanów magazynowych;)


Prima Recyclable Bottles, Prima Bottled Water

3M Mobile Projection Technology

Ostatnim produktem jest mini projektor od 3M – umożliwia zgranie prezentacji/pliku z któregoś z programów office’a i odtworzenie ich również z nagłośnieniem. Małe ciekawe rozwiązanie.

3M™ MPro150

Więcej zwycięskich wynalazków i pomysłów oraz informacji o samej nagrodzie znajdziecie tutaj.

Poczytaj o innych rzeczach:

Odpowiedz

InnoGenerator.pl on Facebook

POWIĄZANE STRONY