Coś dla rowerzystów

Dodane: 24 czerwca 2010 przez Maria

W Polsce coraz cieplej, więc na ulicach pojawia się sporo rowerzystów. Co innowacyjnego może spotkać posiadacza dwóch kołek? Kilka rozwiązań z Tokio.

Jeżdżąc rowerem – przyznam szczerze – nie zastanawiałam się, co ciekawego mogłoby mi zaoferować miasto. Może dlatego, że traktuję rower jak sposób na spędzanie wolnego czasu, a nie jak środek transportu. W krajach azjatyckich w dużych aglomeracjach, jak Pekin czy Tokio właśnie rower to główny sposób przemieszczanie się, co oznacza przede wszystkim problem z parkowaniem i z pokonywaniem nieprzystosowanych powierzchni. I tu właśnie pojawiają się małe, acz użyteczne innowacje.

Pierwsza z nich to ruchome schody dla rowerzystów, dzięki którym na pewno dużo łatwiej jest pokonywać podziemne przejścia, metro itp.

Drugie rozwiązanie to automatyczny parking dla rowerów. Stacja przyjmująca rower przenosi go do osobnego pomieszczenia i nie trzeba się juz o swój (mały, bo mały, ale jednak majątek) martwić.

Kto wie, może w Polsce też powstaną ułatwienia dla rowerzystów i zmobilizuje to przynajmniej część mieszkańców do wyboru tego środka transportu.

źródło: inventorspot.com, youtube.com

Poczytaj o innych rzeczach:

Komentarze dla tego wpisu: 3

  1. Raf napisał:

    Taka tylko szybka uwaga do władz miasta Poznania (pisana w gniewie rzecz jasna, ale oparta własnym doświadczeniem). Narysowanie białej linii na środku chodnika to NIE JEST stworzenie drogi rowerowej. Dziękuję. Dobranoc.

  2. rowerzysta napisał:

    @ Raf: Ale wole juz biala linie, niz brak brak jakiejkolwiek sciezki dla rowerow i bujanie sie wokol atakujacych mnie samochodow.

  3. rowerzysta napisał:

    a jak nie nadążę za tą taśmą? Szkoda, że człek musi wchodzić, a rower sobie jedzie. Lepiej, jak by wszystko jechało:)

Odpowiedz

InnoGenerator.pl on Facebook

POWIĄZANE STRONY