Kategoria | LOL :)

Zrób coś fajnego z Lego Mindstorms.

Dodane: 22 czerwca 2010 przez Krzysztof

Klocki Lego już nigdy nie będą kojarzone tylko z zabawkami dla dzieci. Lego Mindtorms nie jest całkiem nową propozycją firmy, ale konstrukcje, które powstają z jej użyciem cały czas mnie zadziwiają.

Przed wprowadzeniem jakiegokolwiek produktu na rynek konieczne jest stworzenie prototypu. W końcu trzeba sprawdzić, czy to, co zadziała w teorii zadziała również w praktyce. Dlatego w tym celu nie użyć klocków Lego? Nadają się do tego znakomicie. Co prawda nie odtworzą w pełni prawdziwego urządzenia, ale dadzą dobry zarys koncepcyjny. Poza tym, że Mindstorms jest świetną zabawką, umożliwia również tworzenie całkiem skomplikowanych konstrukcji czy algorytmów sterowania. Niektóre z nich chciałbym zaprezentować.

Robot rozwiązujący Sudoku.
Najpierw skanuje cała tabelę, następnie oblicza wartości i wpisuje do odpowiednich pól.

Samoparkujący samochód.
Ostatnio pisaliśmy o czymś takim, tylko że działającym w „prawdziwych” samochodach.  Może to właśnie Ci  ludzie zaczynali projekty od konstrukcji Lego? :)

Lego Segway.
Nie trzeba tłumaczyć. Segway’a wszyscy znają.

Robot gimnastyk.
Robot wykonujący akrobacje na drążku.

Na zakończenie dwie największe konstrukcje. I to obie pochodzące z jednego miejsca. Konstruktorami są  niemieccy uczniowie z gimnazjum VHG Bogen.

Fabryka samochodów.

Fabryka samolotów.

Fajne, co? :) Tutaj znowu sprawdza się powiedzenie, że „jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia”.

źródło: youtube.com

Poczytaj o innych rzeczach:

Odpowiedz

InnoGenerator.pl on Facebook

POWIĄZANE STRONY