Innovatica – Nagrody Krajowej Izby Gospodarczej

Dodane: 07 lipca 2010 przez Tomasz

Godny temat. Godne nagrody. Godne miejsce. 25 czerwca 2010 na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się Pierwszy Kongres Innowacyjnej Gospodarki, którego inicjatorem jest Krajowa Izba Gospodarcza. Kogo wyróżniono?

Cytując pomysłodawców Kongresu, ma on na celu „stworzenie platformy wymiany idei związanych z rozwojem innowacyjnej gospodarki w Polsce, w której uczestniczyć będą czołowi przedstawiciele świata nauki, polityki, biznesu oraz mediów. Ideą Kongresu, która przyświeca organizatorom, jest koncepcja sprawnego państwa wykorzystującego narzędzia nowoczesnej komunikacji z obywatelem oraz nowoczesnej gospodarki wspierającej rozwój innowacyjnego biznesu.”


Trudno jednak znaleźć jakiekolwiek materiały z konferencji, które stanowiłyby ową „wymianę idei” i które proponowałyby konkretne rozwiązania dla naszego kraju. Wręczono jednak nagrody – zawsze coś;) Nie dość, że radość dla nagrodzonych, to może powie się o nich nieco głośniej (ze zwróceniem uwagi na to, DLACZEGO otrzymują oni taką nagrodę – a to już zawsze mały kamyczek do worka rozbudzania świadomość innowacyjnej w społeczeństwie).

Nagrody przypadły przedsiębiorstwom, uczelniom, miastu, instytucjom a nawet… politykowi. Waldemar Pawlak otrzymał ją bowiem za „skuteczne i konsekwentne dążenie do budowy e-gospodarki w Polsce”. Niech zgadnę: języczkiem u wagi dla jury konkursu była słynna prezentacja iPada podczas kampanii prezydenckiej;)

Wśród wyróżnionych, w różnych kategoriach, znajdują się m.in.: Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Poznańska z projektem Era Inżyniera (czy poznańskie uczelnie mają w KIG „chody”, czy naprawdę są tak innowacyjne?;), WASKO S.A., Podkarpackie Centrum Produkcyjno – Wdrożeniowe EKO – KARPATY, Maciej Witucki – Prezes Grupy TP czy Paweł Romaszkan, Dyrektor Biura Promocji Miasta Wrocławia.

Oby kolejny, powstający na naszych oczach cykl kongresów, konferencji, sympoziów itp. przekładał się na praktyczny innowacyjny rozwój Polski. Czego sobie i Wam życzymy.

Szczegółową listę wyróżnionych w konkursie „Innovatica” znajdziecie tutaj. Tam również znajdują się zdjęcia (głównie polityków; taki świat;)

Źródło:

Krajowa Izba Gospodarcza

Poczytaj o innych rzeczach:

Odpowiedz

InnoGenerator.pl on Facebook

POWIĄZANE STRONY