Akcja: ZNICZ (po naszemu)

Dodane: 30 października 2010 przez Tomasz

Już tuż, tuż: Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Święta, które w moim przekonaniu powinny być radosne, ale i okraszone szczyptą zadumy. Znicz oczywiście obowiązkowy. W naszym wydaniu: innowacyjny. Na serio i z mrugnięciem oka.

Do napisania artykułu natchnęły mnie: zbliżające się święta oraz artykuł umieszczony na portalu dlafirmy.info.pl („Od pomysłu do innowacji”). Znicz to z jednej strony symbol kulturowy, z drugiej strony jest także produktem. Jako produkt zatem może podlegać procesom innowacyjnym. Część drobnych innowacji każdy już oczywiście zna: są to znicze na baterie ze sztucznymi płomieniami czy też znicze z pozytywką. Czy można więcej? Wygenerowaliśmy kilka pomysłów na to, jak sprawić, by znicz był innowacyjny [pozwólcie, że pominiemy aspekt analizy rynku i odpowiedzi na pytanie, czy to by się dobrze sprzedało;].

Na (czasami prawie) serio:

1) Automat do zniczy przy cmentarzach

Czyli konkurencja dla sklepików. Większość odwiedzających cmentarze w Polsce nie wyobraża sobie wizyty bez znicza. A ile razy się Wam zdarzyło, że sklepik był już zamknięty lub nie można było płacić kartą?

Taki automat oferowałby różne rodzaje oraz umożliwiałby płatność gotówką, jak i kartami płatniczymi. Jest tylko jeden problem: wielkość zniczy jest dość duża, więc taki automat musiałby być mieć znaczące gabaryty, by pomieścić ich wiele (szczególnie we Wszystkich Świętych).

2) Automaty do zniczy na cmentarzach (przy alejkach)

Pomysł jak wyżej, tylko lokalizacja szersza i bardziej rozproszona.

3) Znicze kontrolowane zdalnie (komputerowo)

Każdy znicz posiadałby satelitarny odbiornik, dzięki któremu zniczem można byłoby sterować dzięki e-panelowi. Można by go było włączyć/wyłączyć w dowolnym momencie. Przewiduję również możliwość wprowadzenia abonamentu na palenie się znicza. Np. 3 zł/dzień. Za pomocą przelewu (e-płatności) można dopłacić wykupić czas palenia się znicza, który zapewnia dostawca. Znicz wówczas zostaje włączony poprzez satelitę. Po zalogowaniu widnieje oczywiście informacja, ile jeszcze znicz będzie świecić. Wersja mobilna e-panelu została również przewidziana;)

4) Znicze z wbudowaną pamięcią

Taki znicz mógłby wyświetlać w formie pokazu znajdów zdjęcia zmarłego/rodziny na ekraniku wbudowanym w znicz. Oprócz tego mógłby przez głośniczek emitować piosenki, pieśni, tudzież nagrania samego zmarłego (mogę sobie wyobrazić, iż niektórzy – skoro chcą oglądać zdjęcie zmarłego na nagrobku – mogą także chcieć posłuchać jej/jego głosu. Wejście USB obowiązkowe.

USB-candle design - gizmodo.com

5) Znicz – miniprojektor

Taki znicz emitowałby na nagrobek strumień światła wraz z obrazem. Mogłyby tam być wyświetlane: zdjęcia zmarłego, filmy o nim czy też jego życiorys w formie tekstowej. Uwaga na ochronę dóbr osobistych!

Z przymrużeniem oka:

1) Znicz zapalający się tylko wtedy, gdy do cmentarza zbliża się ktoś z Rodziny lub wścibskich sąsiadów

Po co tak znicz? Ano po to, by pokazać sąsiadom, że SIĘ PALI! Mechanizm byłby prosty:

a) nabywasz E-ZNICZ SĄSIEDZKI wraz z kompletem 10 nadajników;

b) taki znicz ma zamontowany odbiornik;

c) montujesz niepostrzeżenie w płaszczu Twej sąsiadki/sąsiada mininadajnik;

d) gdy sąsiadka/sąsiad zbliżają się do nagrobka, którym się opiekujesz (wcale nie po to, by odmówić „Zdrowaśkę”, lecz by sprawdzić, czy aby prowadzisz się dobrze i nie zaniedbujesz obowiązków; raport z takiej ekspertyzy zostaje natychmiast przekazany innym sąsiadkom/sąsiadom), automatycznie uruchamia się znicz z odległości 20 m;

How to build led candle light. walyou.com

2) Znicz pod prądem (na złodziei)

Slogan reklamowy: „I już żaden łapserdak nie odbierze światła Twoim bliskim!”

Źródło:

Artykuł: „Od pomysłu do innowacji”

Twórczość bruzd mózgowych InnoGeneratora;)

Poczytaj o innych rzeczach:

Komentarze dla tego wpisu: 5

 1. Marek napisał:

  Taki automat zniczowy to faktycznie dobry pomysł, podobnie jak automat do Coli nie musi oferować różnych wielkości puszek tak automat zniczowy może również oferować pewien standardowy rozmiar zniczy, różnic mogą się natomiast kolorem i typem wkładu.

  A teraz pomysł na rozwiązanie odwiecznych problemów kradzieży.
  Znicz z wbudowanym alarmem. Kiedy opuszczamy nagrobek aktywujemy alarm, który włącza się przy próbie kradzieży znicza.

 2. Tomasz napisał:

  Znicz antyzłodziejowy wersja v3: gdy złodziej go kradnie, znicz automatycznie pobiera odciski palców i przesyła do najbliższego komisariatu, względnie CSI:)

 3. domin napisał:

  Znicz przeciw złodziejom: złodziej kradnie znicz – uruchamia się mechanizm – zapada się pod nim ziemia i spotyka się ze ś.p. nieboszczykiem.

 4. Maria napisał:

  @domin – lol – i like it

 5. johny napisał:

  Znicz przy probie kradzieży łączy się z GOD SECURITY, a centrala karze złodzieja gromem z nieba i wręcza bilet do HELL PRISON INC.

Odpowiedz

InnoGenerator.pl on Facebook

POWIĄZANE STRONY