Spray-made shirt

Dodane: 29 listopada 2010 przez Maria

Wiele kobiet co rano ma ten sam problem – „nie mam się w co ubrać”. Czy rozwiązaniem mogą być ubrania w aerozolu, które moglibyśmy tworzyć sobie codziennie sami? Naukowiec z Imperial College London stworzył tkaninę, którą można rozpylić na ciele!

Dr Torres z Imperial College London stworzył tkaninę z polimerów, włókien bawełny i rozpuszczalników, które utrzymują strukturę tego tworu w formie aerozolu. Tkaninę można rozpylić na ciele ( pasuje idealnie;)). Kiedy materiał „wyschnie” można go zdjąć, wyprać i użyć ponownie! Można również sprowadzić materiał do pierwotnej formy i spróbować stworzyć nowe ubranie.

Naukowcy chcą skomercjalizować odkrycie i rozpocząć sprzedaż wkrótce – pytanie brzmi czy to odkrycie ma szansę się upowszechnić.  Na dużą skalę w tej chwili moim zdaniem nie. Na razie nie widzę tu dużej możliwości różnorodności ostatecznego efektu „produkcji”, a ta dziś jest bardzo ważna.  Pomysł jednak na pewno jest ciekawy!

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1312399/The-shirt-spray-For-clothes-fit-like-second-skin-try-instant-fabric-can.html

Poczytaj o innych rzeczach:

Komentarze dla tego wpisu: 1

  1. Tomasz napisał:

    Ciekawe co w sytuacji, gdy ktoś chce nosić luźną koszulkę. Bo te chyba tylko przylegają.

Odpowiedz

InnoGenerator.pl on Facebook

POWIĄZANE STRONY